Bildiri Özetleri

Kongre için bildiri özetleri sadece bu sitede yer alan form aracığı ile kabul edilecektir. E-posta ya da posta yoluyla gönderilen bildiri özetleri KESİNLİKLE kabul edilmeyecektir.

Bildiri özeti formunda sizden istenilen tüm alanları düzgün şekilde doldurmalısınız. Özellikle özetinizi gönderdikten sonra, düzenleme yapabilmeniz için gerekli olan şifrelerin tarafınıza ulaşabilmesi için E-POSTA adresinizi doğru girmeye özen gösteriniz.

Bildiri özetiniz 300 kelimeyi geçmemelidir. MS Word Programında 11 Punto ve Arial fontunda yazılmış olan bildirinizi kopyalayarak forma yapıştırmanız yeterlidir. (A4 sayfayı aşmayacak şekilde) Özetinizin yarım kalmaması ve hatalı olarak kaydolmaması için bu konuya dikkat ediniz.

Çalışmaların bildiri özetleri; GİRİŞ / AMAÇ, GEREÇ ve YÖNTEM, BULGULAR, TARTIŞMA / SONUÇ düzeninde, olgu sunumu bildiri özetleri GİRİŞ / AMAÇ, OLGU, TARTIŞMA / SONUÇ düzeninde yazılmalı ve bölümlendirilmelidir.

Özetinizi forma istenildiği şekilde giriniz. Yazar adlarını ve kurumlarını bildiri metninin girileceği kutulara KESİNLİKLE yazmayınız.

Bildiri özeti göndermek için son tarih 31 Ocak 2018’dir. Bildiri özet formu kullanıcı bazında üyelik gerektirir. Eğer daha önce bir üyelik hesabınız yoksa, formu doldurarak yeni bir hesap açtırabilirsiniz. Hesabınız gireceğiniz e-posta adresine aktivasyon linki gönderecektir. Bu link bazı e-posta adreslerinde spam algılanmaktadır. Lütfen bu durumu göz önünde bulundurunuz.

Birden fazla bildiri özeti gönderecekseniz, göndereceğiniz bu bildirileri de aynı hesap altından göndermelisiniz.

GEÇ BİLDİRİ GÖNDERİMİ !!!

31 Ocak 2018 tarihine kadar çalışmasını gönderemeyenler için 31 Ocak - 15 Şubat tarihleri arasında "GEÇ BİLDİRİ GÖNDERİMİ" imkanı sağlanacaktır ancak; geç bildiri gönderimi 100 TL ücrete tabii olacaktır.TÜM YAZARLARIN DİKKATİNE!!!

19. Ulusal Yoğun Bakım Kongre'sinde poster olarak seçilen bildiriler, E-POSTER olarak yayınlanacak olup, Poster seçilen bildirinizi siteme giriş yaparak poster olarak hazırlamayı unutmayınız.

Bildiri özetleri gönderilirken yazarların belirttikleri yarışma istekleri dikkate alınacaktır. Ancak yine de yazarlar yarışmaya girmek istediklerini bildirmeseler bile hakemlerin değerlendirmesi sonucu yüksek puan alan bildiriler yarışmaya davet edilebilirler.

Yarışmada bildirileri sunacakları belirtilen isimlerin Kongre sırasında bu görevi yerine getirmeleri beklenmekte olup görev devri uygun görülmemektedir. Bu durum çalışmalardaki isimlerin sıralamalarının yapılmasında göz önüne alınmalıdır.

Kongre sırasında kabul edilen bildiri özetlerinin mazeretsiz sunulmaması durumunda bildiride ilk isim olan katılımcının bir sonraki Kongremiz'e göndereceği bildiri özetleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Çalışmanın kongrede sunulması, E-poster kisoklarında yayınlaması ve bildiri özet cd sinde yer alabilmesi için yazarlardan en az 1 kişinin kayıt olması gerekmektedir. Bildiri gönderim süresi sona erdikten sonra çalışmaya isim eklenmesi veya değişiklik yapılmayacaktır.

 

 

 

 


 

 

 

19. Ulusal Yoğun Bakım Kongresi
19 - 22 Nisan 2018 - Titanic Deluxe Belek / Antalya