TYBD Uluslararası Organ Nakli Ağı ile Mozambik’te…

20 Şubat 2017 Pazartesi

Derneğimizin paydaşı olduğu "Uluslararası Organ Nakli Ağı", Mozambik Sağlık Bakanlığı'nın talebi üzerine çalışma ziyaretlerinden ikincisini 16-20 Ocak 2017 tarihlerinde Mozambik Cumhuriyeti'nin başkenti Maputo'da gerçekleştirdi.

Derneğimizin paydaşı olduğu "Uluslararası Organ Nakli Ağı", Mozambik Sağlık Bakanlığı'nın talebi üzerine çalışma ziyaretlerinden ikincisini 16-20 Ocak 2017 tarihlerinde Mozambik Cumhuriyeti'nin başkenti Maputo'da gerçekleştirdi. Bu etkinlikte Derneğimizi temsilen, aynı zamanda projenin bilimsel danışma kurulunda Prof.Dr.Ferda Kahveci ile birlikte görev yapan Yönetim Kurulu üyemiz Doç.Dr.Tuğhan Utku "Yoğun Bakım ve Organ Nakli" konulu bir sunum yapmış ve Derneğimizin uzmanlık alanı kapsamında her türlü desteğe açık olduğu mesajını iletmiştir.

Çalışma Ziyareti sırasında Mozambik Büyükelçimiz Sayın Zeynep Kızıltan Türk Heyetine bir resepsiyon vermiştir. Mozambik Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile kapsamlı toplantılar yapılmış, "Uluslararası Organ Nakli Ağı" kapsamında geliştirilen yasa tasarısının Mozambik Medyası ile ilk kez paylaşıldığı basın toplantısında da görev alınmıştır. Yerinde Hastane ziyaretleri ile de Mozambikli meslektaşlarımız ile deneyimler paylaşılmış olup her türlü teknik destek konusunda niyetler aktarılmıştır. Türk Yoğun Bakım Derneği, bu proje özelinde ve genel ilke olarak çevre ve uzak coğrafyada işbirliği alanine genişletmek amacıyla çalışmalarını sürdürecektir.

AGENDA JANUARY 16-20 2017 MOZAMBIQUE STUDY VISIT