Yoğun Bakımların Akılcı Kullanımı Sempozyumu

23 Eylül 2017 Cumartesi

21 Ekim 2017, Green Park Hotel, Ankara

Değerli Üyelerimiz,  

Hayatın beklenmedik bir döneminde acilen ihtiyaç duyulan yogun bakım ünitelerinde ihtiyacı olan hastalarımıza ihtiyacı olan seviyede uygun hasta yatağı bulunamayışı nedeniyle çok sayıda hasta ünitelere kabul edilememekte, hastanelerimizin acil servislerinde ve diğer kliniklerinde ileri bakım ve tedavileri için gecikilmekte, hastaneler arası transferler artmakta, acil ve hızlı tedavi ihtiyacı olan bu hastalarımızda gereksiz zaman kayıpları nedeniyle ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Uygun yoğun bakım ünitesi bulunamaması nedeniyle yaşanan olumsuzluklar hasta yakınları açısından da ciddi stres kaynağı oluşturmaktadır. Hekim –hasta yakını arasında oluşan gerilim ve iletişim sorunları da sıklıkla şiddet sarmalına dönüşebilmektedir.  

Bu amaçla 21 Ekim 2017'de Ankara Greenpark Otel'de yapılması planlanan toplantımıza katılımınız ve sahadaki sorunlar hakkında yapacağınız katkılar derneğimiz için çok önemlidir.  

Yoğun bakım çalışanları olarak sesimizi duyurabileceğimiz önemli bir platform olan bu toplantıya katılımınızı bekler, sevgi ve saygılarımı sunarım.  

Prof.Dr. Mehmet Uyar
TYBD Başkanı
 

Poster ve Program için TIKLAYINIZ 
*Katılım ücretsizdir... 
*Kayıt için 
https://www.yogunbakim.org.tr/kurslar/akilci-kullanim-sempozyumu