TYBD Dergisi Editör Değişimi

5 Mayıs 2017 Cuma

TYBD Dergisi Editörü Prof. Dr. Yalım Dikmen olarak değişmiştir.

Untitled Document

Sayın Üyemiz,

 

Türk Yoğun Bakım Derneği'nin yayın organı olan Türk Yoğun Bakım Derneği Dergisi (J Turk Soc Intens Care), dört ayda bir (Nisan, Ağustos, Aralık) yayınlanan bağımsız, uluslararası hakemli bir dergidir. Yoğun bakım alanına ilişkin özgün deneysel ve klinik araştırmaları, olgu sunumlarını, yayın kurulu kararı ile istenmiş derlemeleri, editöryal yorumları, editöre mektupları ve ulusal yoğun bakım kongrelerinde sunulan bildiri özetlerini yayımlamaktadır.

 

Yönetim Kurulu'nun kararıyla Dergi Editörlüğüne Prof. Dr. Yalım Dikmen getirilmiştir. Prof. Dr. Yalım Dikmen'e dergimizin hazırlanma ve yayınlanma sürecine yeni bir bakış ve ivme getireceği inancıyla başarılar dileriz. Bu vesile ile önceki editörümüz Prof. Dr. Figen Esen ve ekibine emek ve katkıları için candan teşekkür ederiz.

 

Dergimizin; üyelerimizden ve yoğun bakımla ilgilenen tüm branşlardan gelecek multidisipliner yoğun bakım makaleleriyle ulusal ve uluslararası yayıncılık alanında söz sahibi olmasını amaçlamaktayız. Yayın ilkelerimizi takip ederek hazırlayacağınız makalelerin çoğalmasını umut eder, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

 

Prof. Dr. Mehmet Uyar
Türk Yoğun Bakım Derneği
Yönetim Kurulu adına Başkan